Ósma kolejka Futsal Ekstraklasy - zapowiedź

Przed nami ósma kolejka Futsal Ekstraklasy w której zostanie rozegranych... osiem spotkań! Oprócz sześciu przypadających zgodnie z terminarzem na tą serię gier, w środę 22.11 odbędą się kolejne dwa przełożone z poprzedniej w związku ze zgrupowaniem kadry. Oto jak wygląda pełny jej rozkład:

18.11.2017r Godzina 17:00 Pogoń 04 Szczecin – MKF Solne Miasto Wieliczka

Spotkanie kluczowe dla obu zespołów. Jego zwycięzca bardzo poprawi swoją sytuację w kontekście „ucieczki” z dolnych rejonów tabeli. Jeśli wygrają gospodarze mogą nawet doskoczyć do drużyn środka tabeli. Wygrana gości z Małopolski będzie dla nich dużym oddechem i pozwoli zachować kontrolę nad wyprzedzającymi ich drużynami. Mecz z gatunku tych o „sześć punktów”.

Sędziowie: Grzegorz Wiercioch, Piotr Koloczek, Adam Sobinek, Jakub Modrzejewski

18.11.2017r Godzina 18:00 Gatta Active Zduńska Wola – Red Dragons Pniewy

Nie układa się ten sezon po myśli Czerwonych Smoków. Własny parkiet nie pomaga im w zdobywaniu punktów, w poprzednią sobotę przegrali na nim aż 4-9 z beniaminkiem z Białegostoku. Swój dorobek punktowy będą chcieli poprawić w Zduńskiej Woli jednak będzie to bardzo trudne zadanie. Gatta u siebie pewnie punktuje. Tydzień temu odprawiła z kwitkiem do domu AZS UŚ Katowice.

Sędziowie: Andrzej Śliwa, Jan Gawle, Szymon Michniewicz

18.11.2017r Godzina 18:00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – Rekord Bielsko Biała

Mistrzowie Polski kontynuują objazd po halach beniaminków. W swoim ostatnim spotkaniu wygrali z nami 4-1, teraz jadą przez całą Polskę do Białegostoku aby zmierzyć się z MOKS-em. Drużyna z Podlasia potrafiła zremisować we własnej hali z Gattą, jednak był to jej jedyny punkt zdobyty u siebie. Pozostałe wywalczyła na wyjazdach.

Sędziowie: Robert Podlecki, Paweł Gwiazda, Paweł Tokarewicz, Artur Mital

18.11.2017r Godzina 18:00 AZS UG Gdańsk – LEX Kancelaria Słomniki

Kolejny daleki i trudny wyjazd naszej drużyny. Gdańszczanie będą chcieli zdobyć pierwsze punkty we własnej hali, my natomiast odbić się po porażce z Rekordem. Więcej o meczu pod tym linkiem: http://lexkancelariaslomniki.futbolowo.pl/news/article/tym-razem-trojmiasto-wyjazd-do-gdanska

Sędziowie: Marcin Muszyński, Dominik Cipiński, Bartłomiej Behmke

18.11.2017r Godzina 18:00 AZS UŚ Katowice – Piast Gliwice

Faworytem tego spotkania są mający w swoim składzie reprezentantów Polski – Gliwiczanie. Piast zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli i dysponuje drugą obroną ligi z zaledwie dziesięcioma straconymi bramkami. Katowiczanie wciąż zmagają się z kontuzjami i ich trener Paweł Machura musi kombinować ze składem. O punkty w sobotę, mimo gry we własnej hali będzie im bardzo ciężko.

Sędziowie: Grzegorz Hamowski, Paweł Wałęga, Dawid Cieślok

20.11.2017r Godzina 20:00 FC Toruń – Clearex Chorzów

Nie mają łatwego życia zawodnicy Clearexu. Po nie udanym początku sezonu i serii gier we własnej hali gdzie nie udało im się zdobyć zbyt wielu punktów muszą po raz kolejny udać się na daleki i trudny wyjazd. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z naszpikowanym reprezentantami Polski zespołem FC Toruń.

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub!

Sędziowie: Damian Grabowski, Kamil Grzębowski, Patryk Gryckiewicz, Przemysław Stelmaszyk

22.11.2017r Godzina 18:00 Rekord Bielsko Biała – AZS UG Gdańsk

Gdańszczanie cztery dni po rywalizacji z naszą drużyną będą musieli się zmierzyć z mistrzem Polski – Rekordem w ich własnej hali. Jak pokazali już w tym sezonie podopieczni Andrzeja Szłapy gra z nimi w jakichkolwiek warunkach i na jakiejkolwiek hali jest bardzo trudnym wyzwaniem, co dopiero w jaskini lwa? Goście muszą zagrać na 120% swoich umiejętności i liczyć na „łut szczęścia” aby wywieź z Bielska punkty.

Sędziowie: Sławomir Steczko, Mariusz Krupa, Piotr Koloczek, Katarzyna Netkowska

22.11.2017r Godzina 20:00 Piast Gliwice – Pogoń 04 Szczecin

Piast walczący w tym sezonie o wysokie cele spotkania takie jak to we własnej hali z Pogonią 04 Szczecin musi wygrywać. Wiemy jednak z doświadczenia, że od teoretycznego „musi” do praktycznego „wygrał” jest daleka droga. Podopieczni Oktawiana Soleckiego nie przejadą całej Polski tylko po to aby zostawić punkty w Gliwicach. Możemy spodziewać się z nich strony walki o każdy centymetr hali i zaangażowania przez pełne 40 minut.

Sędziowie: Damian Grabowski, Jakub Orliński, Tomasz Biel, Grzegorz Wiercioch